Radnički bez Lige šampiona, Breša ubedljivo do grupne faze

Vaterpolisti Radničkog nisu uspeli da se plasiraju u Ligu šampiona, pošto su u odlučujućem meču kvalifikacionog turnira u Kragujevcu izgubili od italijanske Breše sa ubedljivih 15:8. Tako će Srbiju u elitnom evropskom takmičenju ove sezone predstavljati Novi Beograd i Crvena zvezda, dok će se Radnički pridružiti Partizanu, Šapcu i Valisu u Kupu Evorpe.

Pored Crvene zvezde i Breše, plasman u grupnu fazu kroz kvalifikacije izborili su još grčki Vuljagmeni i dubrovački Jug. Početak takmičenja je zakazan za 26. septembar, a šesnaest ekipa podeljeno je u četiri grupe. U grupi A će igrati Novi Beograd, Breša, Sabadelj i Steaua, u grupi B su Pro Reko, Olimpijakos, Dinamo Tbilisi i Jug, u grupi C Crvena zvezda, Ferencvaroš, Jadran Split i Jadran Herceg Novi, a u grupi D Barseloneta, Marselj, Špandau 04 i Vuljagmeni.

Breša je u Kragujevcu od samog starta pokazivala je da se radi o veoma kvalitetnom sastavu. Poveli su gosti pogotkom jednog od najboljih igrača, Vinćenca Rencuta, već u prvom napadu sa igračem više, nakon čega je na kratko izjednačio levoruki Lazar Vićković. Usledila je serija gostiju od 3:0, ali je Miroslav Ranđić iz penala smanjio zaostatak pred kraj prve četvrtine – 4:2.

Ipak, znatno iskusniji Italijani nisu dozvolili Kragujevčanima da uhvate rezultatski priključak, već su dodali gas i stekli veliku prednost do poluvremena – 8:3. U istom ritmu Breša je zaigrala i u nastavku susreta, pa je sve rešila pred poslednji period, u koji je ušla sa „plus osam“ na svom kontu.

U pobedničkom sastavu prednjačili su Marko del Baso, Vinćenco Dolče i Edoardo Manci, sa po tri gola, koliko su dali i Miroslav Ranđić i Lazar Vićković u ekip Radničkog.

Radnički – Breša 8:15 (2:4, 1:4, 2:5, 3:2)

RADNIČKI: Virijević, Kojić 1, Stanojević, Janković 1, Ranđić 3, Gavrilović, Adeišvili, Dadvani, Pljevančić, Vićković 3, Šulc, Poznanović, Todorovski. Trener: Stevanović.

BREŠA: Tešanović, Del Baso 3, Dolče 3, Faralja, Lazić, Đanaca, Rencuto 2, Gerato 1, Alezijani 1, Manci 3, Irving 1, Balzarini 1, Masenca. Trener: Bovo.

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Grupa A (Hanover)

Honved – Crvena zvezda 7:10 (3:2, 0:4, 2:3, 2:1)
Hanover – Barselona 9:11 (4:3, 1:2, 1:3, 3:3)

Barselona – Crvena zvezda 9:14 (3:5, 2:3, 1:5, 3:1)
Hanover – Apolon 11:10 (3:0, 2:3, 3:4, 3:3)

Barselona – Honved 9:8 (4:4, 3:3, 2:1, 0:0)
Crvena zvezda – Apolon 12:10 (3:2, 6:4, 3:2, 0:2)

Apolon – Honved 11:10 (3:3, 1:2, 5:2, 2:3)
Hanover – Crvena zvezda 6:14 (2:3, 1:1, 1:5, 2:5)

Barselona – Apolon 12:11 (4:1, 2:4, 4:3, 2:3)
Hanover – Honved 13:12 (2:4, 4:2, 2:2, 5:4)

Plasman: Crvena zvezda 12, Barselona 9, Hanover 6, Apolon 3, Honved bez bodova.

Grupa B (Kragujevac)

Duizburg – Noazi La Sek 8:17 (1:4, 1:5, 3:4, 3:4)
Radnički – Primorac 16:15 (3:3, 2:4, 3:1, 4:4)

Breša – Duizburg 11:4 (3:0, 3:2, 2:1, 3:1)
Primorac – Noazi la Sek 10:16 (4:4, 1:7, 2:3, 3:2)

Duizburg – Radnički 8:13 (3:4, 0:2, 3:3, 2:4)
Noazi la Sek – Breša 9:10 (0:3, 3:1, 3:2, 3:4)

Breša – Primorac 11:3 (1:2, 3:0, 5:1, 2:0)
Radnički – Noazi la Sek 13:10 (3:5, 5:3, 3:0, 2:2)

Primorac – Duizburg 16:10 (6:1, 3:1, 3:4, 4:4)
Radnički – Breša 8:15 (2:4, 1:4, 2:5, 3:2)

Plasman: Breša 12, Radnički 8, Noazi La Sek 6, Primorac 4, Duizburg bez bodova.

Grupa C (Oradea)

Vuljagmeni – Ortiđa 12:8 (2:2, 4:2, 2:1, 4:3)
Oradea – Primorje 7:10 (2:3, 1:3, 2:1, 2:3)

Primorje – Vuljagmeni 12:14 (1:5, 3:3, 5:3, 3:3)
Oradea – Ortiđa 7:14 (4:3, 1:3, 2:6, 0:2)

Ortiđa – Primorje 16:14 (4:3, 3:3, 3:4, 6:4)
Oradea – Vuljagmeni 5:14 (2:3, 0:3, 1:4, 2:4)

Plasman: Vuljagmeni 9, Ortiđa 6, Primorje 3, Oradea bez bodova.

Grupa D (Dubrovnik)

Jug – Dinamo Bukurešt 16:4 (2:1, 6:1, 5:0, 3:2)
OSC – Turkoan 5:10 (1:3, 1:1, 1:2, 2:4)

Jug – Turkoan 17:8 (4:0, 9:3, 2:3, 2:2)
OSC – Dinamo Bukurešt 20:9 (6:3, 5:2, 6:0, 3:4)

Dinamo Bukurešt – Turkoan 8:14 (1:3, 3:4, 3:3, 1:4)
Jug – OSC 14:10 (4:3, 4:0, 4:4, 2:3)

Plasman: Jug 9, Turkoan 6, OSC 3, Dinamo Bukurešt bez bodova.

Foto i vest preuzeti sa sajta: www.vaterpolovesti.com